×
ANA SAYFA KURUMSAL ÜRÜNLER REFERANSLAR İLETİŞİM
MENU

Sismik Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri

Sismik yükseltilmiş döşeme sistemleri, bir deprem anında kritik alanların ve kritik ürünlerin depremden anında etkilenmemesi amacı ile geliştirilmiş sistemlerdir. Sistemlerimiz İTÜ tarafında test edilmiş ve onaylanmıştır. Sistemlerimiz Bolu, Düzce ve Kobe depremleri simüle edilerek test edilmiş ve 0,806g sismik seviyesinde zarar görmeden testi başarı ile geçmiştir. Projelerinize özel çözümler geliştirerek Rack kabinet, UPS ve Akü dolapları gibi ağır yüklerinizi taşıyabilecek yükseltilmiş döşeme sistemleri sunmaktayız.

  • HD-01R (Sismik Yükseltilmiş Döşeme Sistemi)

   Altay Floor HD-01;

   Veri Merkezleri, Enerji odaları, Akü, UPS odaları ve benzeri ortamlarda ağır yüklerin taşıma kapasitesine ihtiyaç duyulan mekanlar için dizayn edilmiştir.
   Özel olarak dizayn edilmiş, M20 ayaklar üzerine 40x40x2mm ölçülerinde kutu profillerin ayaklara sabitlenmesi ile 2,2Ton/m2 taşıma kapasitesine sahiptir.
   İTÜ Deprem Laboratuvarında m²’de 1169kg ağırlık ile test edilmiş ve 0,806g sismik seviyesinde zarar görmeden testi başarı ile geçmiştir.

  • SRF-02R (Sismik Yükseltilmiş Döşeme Sistemi)

   Altay Floor®, Sismik 3. ve 4. bölgeler için dizayn edilmiş Sismik Altyapı giriş seviyesi Sismik Altyapı sistemidir.
   60x40x2mm boyutlarındaki ayakların birincil ve ikincil (X ve Y eksenleri) metal profiller ile birbirine kenetlenmesi ve ayakların zemine çelik dübeller ile sabitlenmesi ile sismik güçlere cevap vermektedir.
   Zemin yükseklikleri 30 – 150 cm arasında değişmekte ve isteğe bağlı olarak dizayn edilmektedir.

  • SRF-01R (Sismik Yükseltilmiş Döşeme Sistemi)

   Altay Floor®, Sismik 1. ve 2. bölgeler için dizayn edilmiş Sismik Altyapı güçlendirilmiş yapısı ile daha yüksek sismik hareketlere cevap verebilmek amacı ile tasarlanmıştır.
   60x60x2mm boyutlarındaki ayakların birincil ve ikincil (X ve Y eksenleri) metal profiller ile birbirine kenetlenmesi ve ayakların zemine çelik dübeller ile sabitlenmesi ile sismik güçlere cevap vermektedir.
   Zemin yükseklikleri 35 – 200 cm arasında değişmekte ve isteğe bağlı olarak dizayn edilmektedir.